-51%
ČASOPIS HEROINE 01/2021

ČASOPIS HEROINE 01/2021

Magazín, který způsobuje nezávislost. Minimum bullshitu, nové perspektivy, inteligentní zábava... Od žen pro ženy.

99 Kč 49 Kč
Vypočítejte sisprávnou velikost
Barva
ČASOPIS HEROINE 06 / 2022 ČASOPIS HEROINE 05/2021 časopis heroine 2/2021 HERO0042022 ČASOPIS HEROINE 04/2022 ČASOPIS HEROINE 03/2022 časopis Heroine speciál 2021 prezidentky ČASOPIS HEROINE 06/2021 ČASOPIS HEROINE 01/2022 ČASOPIS HEROINE 05/2022 ČASOPIS HEROINE 02/2022 ČASOPIS HEROINE 04/2021 červen
ČASOPIS HEROINE 01/2021
Náš kód: HERO0121

Popis zboží

V únorovém čísle se můžete těšit na:

Miss Cool Cat Hvězdou naší titulní strany je Terézia Bělčáková aka Miss Cool Cat. „Cítila jsem se ve svém těle dobře, ale změnila jsem ho podle svého vkusu. Vnímám to jako feministický postoj – že si můžu se svým tělem dělat, co chci. A platí to třeba i v kontextu nahoty, svlékání je pro mě svoboda,“ říká burleskní performerka.

Ženy na okraji Reportáž fotografky Jany Plavec (Jana Plavec) a dokumentaristky Apoleny Rychlíkové (Apolena Rychlíková) o ženách bez domova. V jejich každodenní realitě není moc prostoru pro lásku ani pro sny, podstatné je vyřešit, kde přespí, co budou jíst, jak se zahřejí. Ženské bezdomovectví je nenápadné, ale celospolečenské genderové nerovnosti se na ulici ještě vyostřují, včetně ohrožení fyzickým násilím. Kde hledat pomoc?

Na chvíli to rozpustit Kolik z nás je na cestě k závislosti na alkoholu? Pravidelná „sebemedikace“ se týká stále většího množství Čechů a nucená izolace a karanténa nám situaci vskutku neulehčují. Marta Fenclová popisuje, proč není dobré rozpouštět úzkost, strach, nespokojenost nebo nudu ve víně. Co tedy pít? Petra Tajovský Pospěchová testovala nealkoholická vína, gin i vodku a přidává své tipy, jak se propít abstinencí. Taky držíte #suchejúnor?

Orgasmus není pokémon Průměrná soulož trvá 11–14 minut a cílem koitu je jeden ze tří druhů vyvrcholení. Vážně? Ve skutečnosti má až 40 % heterosexuálních žen problém orgasmu dosáhnout. Eva Marková se zamýšlí nad kulturně sdílenými představami, tabuizovanými slovy i stresem, který ženy zažívají, když se snaží dostát normám

K čemu potřebujeme gendermany Náš parlament složený převážně z mužů není schopen ani ratifikovat mezinárodní smlouvu o potírání násilí na ženách. Přes všechno zesměšňování a popírání stále existuje genderově podmíněné násilí, verbální i vizuální sexismus, nerovné odměňování, skleněný strop. Gendermani jsou muži, kteří nevnímají feminismus jako ohrožení, ale jako cestu k lepší společnosti pro všechny.

„Nevěra není jen problém vztahu …ale děje se tam, kde nerozumíme sami sobě,“ domnívá se párový terapeut a psycholog Pavel Rataj. Anna Urbanová se ho ptala, proč je nevěra průvodním jevem naší doby, jestli může někdy zafungovat jako resuscitace vyhaslého vztahu, a především na to, jak vytvářet vztahy, ve kterých se nebudeme navzájem zraňovat.

a spoustu dalšího čtení...

Přidejte se do Caresse Clubu!

Zjistit více