Doplněk MENSTRUAČNÍ KALHOTKY SAYU NÍZKÉ S KRAJKOU MODRÉ
Doplněk MENSTRUAČNÍ KALHOTKY SAYU NÍZKÉ S KRAJKOU MODRÉ Doplněk MENSTRUAČNÍ KALHOTKY SAYU NÍZKÉ S KRAJKOU MODRÉ Doplněk MENSTRUAČNÍ KALHOTKY SAYU NÍZKÉ S KRAJKOU MODRÉ Doplněk MENSTRUAČNÍ KALHOTKY SAYU NÍZKÉ S KRAJKOU MODRÉ Doplněk MENSTRUAČNÍ KALHOTKY SAYU NÍZKÉ S KRAJKOU MODRÉ Doplněk MENSTRUAČNÍ KALHOTKY SAYU NÍZKÉ S KRAJKOU MODRÉ Doplněk MENSTRUAČNÍ KALHOTKY SAYU NÍZKÉ S KRAJKOU MODRÉ Doplněk MENSTRUAČNÍ KALHOTKY SAYU NÍZKÉ S KRAJKOU MODRÉ Doplněk MENSTRUAČNÍ KALHOTKY SAYU NÍZKÉ S KRAJKOU MODRÉ Doplněk MENSTRUAČNÍ KALHOTKY SAYU NÍZKÉ S KRAJKOU MODRÉ Doplněk MENSTRUAČNÍ KALHOTKY SAYU NÍZKÉ S KRAJKOU MODRÉ

Doplněk MENSTRUAČNÍ KALHOTKY SAYU NÍZKÉ S KRAJKOU MODRÉ

Menstruace bez nepohodlí, bez nehod a bez zápachu! Dokonalá kombinace přírodních a funkčních materiálů zajistí pohodlí až na 12 hodin. Ušito v Česku.

999 Kč
Vypočítejte sisprávnou velikost
Barva
Doplněk MENSTRUAČNÍ KALHOTKY SAYU NÍZKÉ S KRAJKOU MODRÉ
Náš kód: SAA2/05BLE

Popis zboží

Krajkové kalhotky nízkého střihu v modromodré kombinaci. Nohavičky jemně vykrojené. Krajková část není podložená. Funkční vložka je na přední a zadní straně šitá do obloučku. 

Vnitřní část, která je v kontaktu s pokožkou, je z nejjemnější merino vlny pro pocit sucha a antibakteriální účinek. Savá vrstva z bambusového froté střední gramáže. Nepropustná membrána na spodní straně funkční vložky. Vnější rozkroková část je z modrého pružného úpletu.

Pruženky kalhotek se po vyprání srazí, počítejte s tím, když zkoušíte nové, nevyprané kalhotky.

Složení:

Vnitřní vrstvy:
1) 100 % merino vlna - mulesing free
země výroby: Česká republika 
certifikát bluesign®
certifikát OEKO-TEX standard 100 II. třída

2) 80 % bambusová viskóza, 20 % polyester
země výroby: Česká republika 
certifikát OEKO-TEX standard 100 I. třída

3) 100 % polyuretan
země výroby: Česká republika 

Vnější vrstvy:
1) 80 % polyamid, 20 % elastan
země výroby: Itálie
certifikát OEKO-TEX standard 100 II. třída

2) 93 % polyamid, 7 % elastan
země výroby: Itálie
certifikát OEKO-TEX standard 100 II. třída

Péče:

Než začnete kalhotky používat, vyperte je, je to nutné pro aktivaci savosti kalhotek. Doporučujeme v pračce s teplotou 40 °C s odstřeďováním 1000 otáček. Důležité je použití tekutého pracího přípravku, sypký prací prostředek by mohl poškodit membránu. Doporučujeme tekutý ekologický přípravek vhodný na jemné prádlo. Pro ochranu merina perte kalhotky v ochranném sáčku na jemné prádlo. Nepoužívejte aviváž, kalhotky by nebyly savé a mohla by se poškodit membrána.

Po použití vypláchněte kalhotky ve studené vodě, případně si můžete pomoci mýdlem vhodným na vlnu (lanolínové, olivové či marseillské), v žádném případě však nedoporučujeme  kosmetické mýdlo, žlučové či jádrové mýdlo s jelenem. Kalhotky v krokové části jemně mněte (nedrbejte) a neždímejte, spíše vymačkávejte, takto Vám merino zůstane dlouho hebké a nebude žmolkovat. Poté je vyperte v pračce na 40 °C a nechte je uschnout naruby, nesušte však kalhotky přímo na topení. Kalhotky můžete vyprat i později, jen je nechte po ručním vypláchnutí uschnout naruby. Pak je můžete vyprat s ostatním prádlem, kdy se Vám to bude hodit.

Časté otázky: 

praní při vysoké teplotě - nedoporučujeme, merino vlna se při vyšší teplotě něž 40 °C sráží 

schnutí na slunci - sušit kalhotky venku můžete, ne však na přímém slunci, může dojít ke sražení merina při vysoké teplotě 

sušička - tento způsob schnutí není pro merino vlnu a membránu vhodný, hrozí poškození materiálů 

ruční praní - není pro kalhotky úplně ideální, merino vlna je křehké vlákno, není vhodné merino drbat, třít látku o sebe, mnout nebo kroucením ždímat - může dojít k poničení, spíš doporučujeme jemné vymačkávání; ručním praním se nedocílí úplného vyždímání, což vede k delší době schnutí kalhotek 

šustění kalhotek - membránu jsme nechali vyvinout právě s ohledem na tento aspekt. Proto membrána jako taková vůbec nešustí, ale při styku s ostatními materiály dochází k tření a kalhotky při mnutí maličko šustí. Za SAYU tým jsme kalhotky testovali, šustění je maličko slyšet v tiché místnosti, pokud máte na sobě jen kalhotky. Jakmile si ale obléknete sukni nebo kalhoty, šustění již slyšet není (i vzhledem k tomu, že šustí často i jiné části oblečení, boty, sportovní oblečení).

zápach kalhotek - bambusový úplet obsahuje složku zvanou „bamboo kun“, která má přirozené antibakteriální a bakteriostatické vlastnosti. Dokáže zničit až 70% nežádoucích bakterií a zabránit tak přirozeně nepříjemnému zápachu i během dlouhodobého nošení. Merino vlna je proteinové vlákno, jehož speciální šupinkovitý povrch zamezuje množení bakterií. Je také prodyšné a má přirozeně termoregulační vlastnosti. Ani po delší době materiál nijak nezapáchá. Savá vložka kalhotek je doplněna ještě o membránu, jejíž technologie byla speciálně navržena tak, aby tyto vlastnosti dále podpořila. Je tedy prodyšná a zároveň pro tekutiny nepropustná.

desinfekce - pokud by zákaznice kalhotky chtěla pro jistotu desinfikovat po prodělané infekci, doporučujeme při praní použití trochu Ulrich máchadla s kyselinou mléčnou, občasné používání je v pořádku, nemělo by škodit merinu ani membráně. Pravidelné používání desinfekce je zbytečné díky přirozeně antibakteriálním vlastnostem merina.

třepící se merino vrstva v oblasti švu - jedná se o technologickou záležitost výroby a vše je takto v pořádku. Merino vlna je přírodní materiál a po nařezání ještě pracuje. Stejně tak bambusová viskóza. Proto se tyto materiály při výrobě záměrně stříhají o něco větší a prošijí se kousek za okrajem. Okraj merino vlny u funkční vložky je záměrně našíván na plocho. Pokud by byl zahnutý, byl by hezčí, netřepil by se, nicméně by byl příliš silný, nepříjemný a mohl by tlačit. Okraj se může na začátku mírně třepit. Máme zkušenosti, že ani po dlouhé době užívání a desítkách pracích cyklech, se šev nijak nezhoršuje, vlákna se neuvolňují, naopak se hezky zatáhnou a díky prošití se úplet nemůže párat směrem do vložky.

nanotechnologie - není použita membrána na bázi nanotechnologíí, nehodila by se pro opakované praní a neměla by tak dlouhou životnost, jak si to představujeme od našich kalhotek. Pak by totiž kalhotky nesplňovaly ten ekologický aspekt, který jsme na ně kladli.

aktivní stříbro - není v našich kalhotkách potřeba díky použitým materiálům, které přirozeně zamezují rozkladu a množení mikroorganismů. Nadpoužívání aktivního stříbra ve funkčním oblečení zatěžuje životní prostředí a může mít negativní vliv na zdraví člověka.

dírky v merinu - vždy požádat o doplnění informací, následně konzultujte s námi, nastíníme další postup - V jakém pracím prostředku byly kalhotky prány? - Jakým způsobem kalhotky byly prané? Používání ochranného sáčku? - Odmáčení kalhotek před vložením do pračky v chladné vodě, zda ano, byl používán nějaký prostředek? Jaký? - většinou se nejedná o výrobní vadu ale o vadu způsobenou nesprávnou údržbou kalhotek nebo nevhodným používáním, se zákaznicí se společně snažíme najít příčinu závady, abychom předešli opakovaní problému, ve většině případů vadu opravujeme (je to ekologičtější a udržitelnější přístup oproti novému kusu)

Přidejte se do Caresse Clubu!

Zjistit více