Otevřely jsme nový outlet na adrese Řeznická 12, Praha 1. Otevřeno každý všední den 13:00 - 19:00.

Novinka
Doplněk MESTRUAČNÍ KALHOTKY SAYU LIGHT VYŠŠÍ RŮŽOVÉ
Doplněk MESTRUAČNÍ KALHOTKY SAYU LIGHT VYŠŠÍ RŮŽOVÉ Doplněk MESTRUAČNÍ KALHOTKY SAYU LIGHT VYŠŠÍ RŮŽOVÉ Doplněk MESTRUAČNÍ KALHOTKY SAYU LIGHT VYŠŠÍ RŮŽOVÉ Doplněk MESTRUAČNÍ KALHOTKY SAYU LIGHT VYŠŠÍ RŮŽOVÉ Doplněk MESTRUAČNÍ KALHOTKY SAYU LIGHT VYŠŠÍ RŮŽOVÉ Doplněk MESTRUAČNÍ KALHOTKY SAYU LIGHT VYŠŠÍ RŮŽOVÉ Doplněk MESTRUAČNÍ KALHOTKY SAYU LIGHT VYŠŠÍ RŮŽOVÉ Doplněk MESTRUAČNÍ KALHOTKY SAYU LIGHT VYŠŠÍ RŮŽOVÉ

Doplněk MESTRUAČNÍ KALHOTKY SAYU LIGHT VYŠŠÍ RŮŽOVÉ

Menstruace bez nepohodlí, bez nehod a bez zápachu! Dokonalá kombinace přírodních a funkčních materiálů zajistí pohodlí až na 12 hodin. Ušito v Česku.

799 Kč
Vypočítejte sisprávnou velikost
Barva
Doplněk MESTRUAČNÍ KALHOTKY SAYU LIGHT VYŠŠÍ RŮŽOVÉ
Náš kód: SAB3/14RŮÉ

Popis zboží

Jemně růžové hladké kalhotky vyššího střihu jsou vhodné na slabé krvácení nebo jako pojistka. Kalhotky mají volné pruženky, díky tomu se nerýsují a jsou maximálně diskrétní.  Funkční vložka je na přední a zadní straně šitá do obloučku.

Vnitřní část, která je v kontaktu s pokožkou, je z nejjemnější merino vlny pro pocit sucha a antibakteriální účinek. Vlákno merino pojme vlhkost v míře až 30 % svého objemu, proto tato vrstva vlněného úpletu postačí pro slabé krvácení nebo špiňení. Nepropustná membrána na spodní straně funkční vložky Vás ochrání před protečením. 

Pruženky kalhotek se po vyprání srazí, počítejte s tím, když zkoušíte nové, nevyprané kalhotky.

Složení:

Vnitřní vrstvy:
1) 100 % merino vlna - mulesing free
země výroby: Česká republika 
certifikát bluesign®
certifikát OEKO-TEX standard 100 II. třída

2) 100 % polyuretan
země výroby: Česká republika 

Vnější vrstvy:
1) 80 % polyamid, 20 % elastan
země výroby: Itálie
certifikát OEKO-TEX standard 100 II. třída

Péče:

Než začnete kalhotky používat, vyperte je, je to nutné pro aktivaci savosti kalhotek. Doporučujeme v pračce s teplotou 40 °C s odstřeďováním 1000 otáček. Důležité je použití tekutého pracího přípravku, sypký prací prostředek by mohl poškodit membránu. Doporučujeme tekutý ekologický přípravek vhodný na jemné prádlo. Pro ochranu merina perte kalhotky v ochranném sáčku na jemné prádlo. Nepoužívejte aviváž, kalhotky by nebyly savé a mohla by se poškodit membrána.

Po použití vypláchněte kalhotky ve studené vodě, případně si můžete pomoci mýdlem vhodným na vlnu (lanolínové, olivové či marseillské), v žádném případě však nedoporučujeme  kosmetické mýdlo, žlučové či jádrové mýdlo s jelenem. Kalhotky v krokové části jemně mněte (nedrbejte) a neždímejte, spíše vymačkávejte, takto Vám merino zůstane dlouho hebké a nebude žmolkovat. Poté je vyperte v pračce na 40 °C a nechte je uschnout naruby, nesušte však kalhotky přímo na topení. Kalhotky můžete vyprat i později, jen je nechte po ručním vypláchnutí uschnout naruby. Pak je můžete vyprat s ostatním prádlem, kdy se Vám to bude hodit.

Časté otázky: 

praní při vysoké teplotě - nedoporučujeme, merino vlna se při vyšší teplotě něž 40 °C sráží 

schnutí na slunci - sušit kalhotky venku můžete, ne však na přímém slunci, může dojít ke sražení merina při vysoké teplotě 

sušička - tento způsob schnutí není pro merino vlnu a membránu vhodný, hrozí poškození materiálů 

ruční praní - není pro kalhotky úplně ideální, merino vlna je křehké vlákno, není vhodné merino drbat, třít látku o sebe, mnout nebo kroucením ždímat - může dojít k poničení, spíš doporučujeme jemné vymačkávání; ručním praním se nedocílí úplného vyždímání, což vede k delší době schnutí kalhotek 

šustění kalhotek - membránu jsme nechali vyvinout právě s ohledem na tento aspekt. Proto membrána jako taková vůbec nešustí, ale při styku s ostatními materiály dochází k tření a kalhotky při mnutí maličko šustí. Za SAYU tým jsme kalhotky testovali, šustění je maličko slyšet v tiché místnosti, pokud máte na sobě jen kalhotky. Jakmile si ale obléknete sukni nebo kalhoty, šustění již slyšet není (i vzhledem k tomu, že šustí často i jiné části oblečení, boty, sportovní oblečení).

zápach kalhotek - bambusový úplet obsahuje složku zvanou „bamboo kun“, která má přirozené antibakteriální a bakteriostatické vlastnosti. Dokáže zničit až 70% nežádoucích bakterií a zabránit tak přirozeně nepříjemnému zápachu i během dlouhodobého nošení. Merino vlna je proteinové vlákno, jehož speciální šupinkovitý povrch zamezuje množení bakterií. Je také prodyšné a má přirozeně termoregulační vlastnosti. Ani po delší době materiál nijak nezapáchá. Savá vložka kalhotek je doplněna ještě o membránu, jejíž technologie byla speciálně navržena tak, aby tyto vlastnosti dále podpořila. Je tedy prodyšná a zároveň pro tekutiny nepropustná.

desinfekce - pokud by zákaznice kalhotky chtěla pro jistotu desinfikovat po prodělané infekci, doporučujeme při praní použití trochu Ulrich máchadla s kyselinou mléčnou, občasné používání je v pořádku, nemělo by škodit merinu ani membráně. Pravidelné používání desinfekce je zbytečné díky přirozeně antibakteriálním vlastnostem merina.

třepící se merino vrstva v oblasti švu - jedná se o technologickou záležitost výroby a vše je takto v pořádku. Merino vlna je přírodní materiál a po nařezání ještě pracuje. Stejně tak bambusová viskóza. Proto se tyto materiály při výrobě záměrně stříhají o něco větší a prošijí se kousek za okrajem. Okraj merino vlny u funkční vložky je záměrně našíván na plocho. Pokud by byl zahnutý, byl by hezčí, netřepil by se, nicméně by byl příliš silný, nepříjemný a mohl by tlačit. Okraj se může na začátku mírně třepit. Máme zkušenosti, že ani po dlouhé době užívání a desítkách pracích cyklech, se šev nijak nezhoršuje, vlákna se neuvolňují, naopak se hezky zatáhnou a díky prošití se úplet nemůže párat směrem do vložky.

nanotechnologie - není použita membrána na bázi nanotechnologíí, nehodila by se pro opakované praní a neměla by tak dlouhou životnost, jak si to představujeme od našich kalhotek. Pak by totiž kalhotky nesplňovaly ten ekologický aspekt, který jsme na ně kladli.

aktivní stříbro - není v našich kalhotkách potřeba díky použitým materiálům, které přirozeně zamezují rozkladu a množení mikroorganismů. Nadpoužívání aktivního stříbra ve funkčním oblečení zatěžuje životní prostředí a může mít negativní vliv na zdraví člověka.

dírky v merinu - vždy požádat o doplnění informací, následně konzultujte s námi, nastíníme další postup - V jakém pracím prostředku byly kalhotky prány? - Jakým způsobem kalhotky byly prané? Používání ochranného sáčku? - Odmáčení kalhotek před vložením do pračky v chladné vodě, zda ano, byl používán nějaký prostředek? Jaký? - většinou se nejedná o výrobní vadu ale o vadu způsobenou nesprávnou údržbou kalhotek nebo nevhodným používáním, se zákaznicí se společně snažíme najít příčinu závady, abychom předešli opakovaní problému, ve většině případů vadu opravujeme (je to ekologičtější a udržitelnější přístup oproti novému kusu)

Přidejte se do Caresse Clubu!

Zjistit více