Etika

Záleží nám na planetě i lidech kolem nás. Proto v Caresse fungujeme na několika základních principech

Slow fashion

Chceme, abyste naše prádlo nosila dlouho a s radostí. Hledáme kvalitní značky, které zaručí, že Vaše podprsenka bude funkční a krásná co nejdéle a nebudete si tak muset kupovat jeden kus za druhým (pokud tedy sama nebudete chtít).

Ohleduplnost vůči lidem

Zvlášť hrdé jsme na spolupráci s dodavateli, kteří pro vás šijí prádlo přímo v Evropě. Některé z dílen jsme dokonce navštívily! Někteří naši dodavatelé využívají služby subdodavatelů v Asii, vždy ale kladou důraz na lidská práva a respekt vůči zaměstnancům.

Recyklace

Chcete krabice na stěhování nebo na domeček pro kočky nebo děti? Napište nám! Určitě jich máme dost! Stejně tak výplňový hedvábný papír. Snažíme se smysluplně využít odpad, kterému se nemůžeme vyhnout. Nejlepší je samozřejmě odpad, který vůbec nevznikne. Cíleně proto žádáme dodavatele, aby nám posílali najednou co nejvíce zboží (a co nejméně vzduchu). Snažíme se tak zmenšovat místo potřebné na dopravu prádla k nám. Vyhýbáme se plastovým sáčkům okolo každé podprsenky. Vše, co vyhazujeme, důsledně třídíme.

Balení zboží

Jakmile si od nás něco objednáte, pokud je to jen trochu možné, posíláme zboží krabičce nebo obálce z recyklovaného papíru. Proto jsou krabičky i obálky hnědé, ač víme, že bílá by jim slušela víc. Jakmile zboží vybalíte, v lepším případě krabičku nějak využijte, třeba do ní můžete ukrýt dokumenty nebo dětské poklady, v horším případě ji prosím vyhoďte do tříděného odpadu.

Politika

Jako jednotlivci i jako firma máme nějaké politické názory. Politiku vnímáme jako součást našeho každodenního života, proto se může stát, že u nás budou podpisová místa třeba na prezidentské kandidáty nebo petice, které chceme podporovat.

Ochrana osobních údajů

Vážíme si důvěry, se kterou nám svěřujete své osobní údaje. Nemusíte se tedy bát, Vaše osobní údaje nezneužijeme. Telefon použijeme, abychom se vás zeptaly, zda jste u nás neztratila náušnici nebo nezapomněla brýle, oznámíme vám, že přišlo zboží, které jste si objednala, nebo jej předáme kurýrovi, aby se s vámi domluvil na doručení balíčku. Na e-mail vám velmi výjimečně budeme posílat newsletter, pokud s tím budete souhlasit. Hlavně si vaše údaje schováváme proto, abychom si pamatovaly, co jste koupila (a vy tak nemusíte schovávat paragon) a abychom věděly, co vám sedělo a mohly tak snáz nabídnout další zboží, které budete milovat.

Svou práci bereme velmi osobně. A tak i náš vztah k vám. Stejně jako se postaráme o vás, postaráme se i o vaše data. Nikomu je nedáme ani neprodáme. Abychom dostály povinnostem spojeným s GDPR, uvádíme, jak s daty nakládáme, v tomto informačním memorandu.