Jak se změřit a vybrat velikost?

Měření a vybírání velikosti prádla se věnujeme opravdu pečlivě. Perfektně padnoucí podprsenku nelze vybrat jen podle čísel, je potřeba zvolit i vhodný střih a velikost doladit při vyzkoušení. Záleží nejen na velikosti, ale i na tvaru a pevnosti ňader, na materiálu, z něhož je prádlo vyrobeno a spoustě dalších drobností.

Postup měření

Ke změření budete potřebovat krejčovský metr (prodává se za pár korun ve všech galanteriích). V nouzi můžete obvod vzít provázkem, který pak změříte na rovném metru. Míru pod prsy je nutné brát vodorovně (doporučujeme postavit se bokem k zrcadlu), při výdechu a velmi pevně. U míry přes prsa je to komplikovanější. Nejpřesnějšího výsledku dosáhnete v nevyztužené podprsence s kosticí, ovšem ve správné velikosti. Pokud svou správnou velikost neznáte, musíte zaimprovizovat. Dámy s menším a pevnějším poprsím udělají nejlépe, když se změří bez podprsenky, a to v místě největšího obvodu (což je většinou přes bradavky). Máte-li prsa větší, nebo už zkrátka nejsou úplně pevná, můžete se změřit i v hůř padnoucí podprsence, nebo bez ní v mírném předklonu. Pomoci vám může také následující video a pak už jen stačí zadat čísla, která naměříte, do našeho kalkulátoru.

 

 

 

Správná velikost podprsenek a plavek

cm
cm
Jedná se pouze o orientační, nikoli přesné velikosti, každý výrobce a materiál mají unikátní číslování a vlastnosti.
Nejste si jistá výsledkem? Objednejte se na brafitting zdarma!

Správná velikost podprsenek dle značky

Jak se vyznat v různém značení velikostí?

Jednotlivé země používají pro velikostí podprsenek různé značení. U nás se nejčastěji setkáte se značením pro Evropskou unii (EU), Británii (UK) a polskou značku Comexim, která má vyloženě své vlastní značení. Pro převod velikostí použijte následující tabulky.

Jelikož také záleží na specifickém střihu či materiálu podprsenky, může se stát že vaše velikost, kterou již znáte například v evropském značení, se bude v britském značení lišit o číslo či písmenko, než by odpovídalo tabulce převodu. 

Příklad: U správně zvolené podprsenky máte na štítku velikost 70G. Chcete si pořídit podprsenku od britské značky. Podle převodové tabulky byste měla zvolit velikost 32F. Podprsenka má však trochu jiný střih, obvod sedí dobře, ale košíčky jsou trochu malé. Pravděpodobně vám tedy lépe sedne o písmenko větší podprsenka 32FF.