Náš příběh

„Budu otevírat obchod s podprsenkami! Můžu u tebe udělat prádlový večírek?“ Tak takhle nějak začal před lety příběh Caresse BraExpert. Večírek sklidil ohromný úspěch, začaly se pořádat další a další a to a nejen u kamarádek.

„Svoji vlastní proměnu jsem zažila ve svých 22 letech“, říká Klára Hrušková Doubková, jedna z nejuznávanějších braexpertek v naší zemi. „Přivedla mě k tomu Lucka, moje kamarádka a nyní již bývalá kolegyně. Zjistila jsem, co je kvalitní spodní prádlo a co dokáže. V té době to nikdo neřešil. Nikdo to nevěděl! Rádoby módní značky úplně zničily přirozený instinkt žen umět si správně vybrat.“ dodává Klára

Díky penězům vydělaným na prádlových večírcích mohla Klára otevřít svůj první odborný obchod s podprsenkami v Praze. O dva roky později následovala brněnské prodejna, pak další pražská a nakonec českobudějovická. Klára se definitivně rozhodla bojovat proti konfekčním velkoprodejcům nepadnoucích podprsenek. Říká k tomu: „Každá žena má právo na dobrý pocit ze svého těla. Češky bohužel vycházejí ze svých zkušeností z běžných prodejen a neví o možnostech, jaké se jim nabízí.“ A nejde pouze o klasické spodní prádlo. Caresse BraExpert jako první přinesla na český trh tzv. bandeletky, čili krajkové nebo hladké pásky Bandelettes, které elegantně chrání vnitřní strany stehen v sukních.

Stále více žen vyhledává svoji bra-expertku a Klára tento pozitivní trend vítá. Postupně si našla a zaškolila tým zkušených spolupracovnic, které dokáží rychle zjistit, co zákaznice skutečně potřebuje. To tajemství není jen ve znalostech, ale i ve zkušenostech, co reálně u jakého typu poprsí funguje. Dokonalé prádlo totiž existuje pro každý věk, postavu, náturu a příležitost.

Nové zákaznici se v Caresse BraExpert věnují vždy jak dlouho je třeba. Tato časová "investice" se vyplatí, protože se zákaznice velmi nadšeně vrací. Cítí se zde přirozeně a nemusí nic hrát. Pokud jednou vyzkouší, co dokáže správně zvolená podprsenka, nechápou, jak mohly předtím nosit prádlo, kterou ze sebe strhly hned, co dorazily domů z práce. „Vzpomínám si na zákaznici, která si svou starou podprsenku odnesla v naší firemní taštičce a odkráčela rovnou v nakoupeném zboží. Přivedla nám pak tři své kamarádky. Co u nás zažily jedním slovem? Překvapení a proměnu! Je zcela běžné, že zákaznice nosí podprsenku s košíčky C a od nás odejde s G a lepším sebevědomím, protože se skvěle cítí a její figura vypadá skutečně dobře“, vypráví s úsměvem Klára.

Caresse je v podstatě komunitou stálých zákaznic využívajících odborné poradentství, protože tělo a jeho požadavky se s dětmi, sportem, věkem neustále mění. Z řady z nich vznikly časem i kamarádky, se kterými máme úžasný vztah. Ale Caresse není ani zdaleka na konci své cesty. V Česku jsou stále tisíce a tisíce žen, které se domnívají, že „pro krásu se musí trpět“.

Dotýká se vás tento příběh? Není divu, slovo Caresse znamená ve francouzštině i angličtině nežný dotyk.

Proč si koupit podprsenku v Caresse?

Caresse BraExpert je veskrze moderní obchod s dámským prádlem, který má všech pět P. Doslova.

Péče

O své zákaznice pečujeme, protože víme, že tím pečujeme o svou dobrou pověst a budoucnost. Poradíme vám s výběrem, dáme vám vyzkoušet různé střihy a velikosti, nebudeme vám vnucovat nic, co je podle nás „správné“. Když se v žádném modelu nebudete cítit dobře a budete si to chtít ještě rozmyslet (po letech nošení volných obvodů je to nezvyk, my víme…), nevadí – brafitting, tedy odborné doporučení vhodné velikosti, je služba, kterou poskytujeme zdarma a bez ohledu na to, jestli si potom něco koupíte nebo ne. Spokojená zákaznice, která se k nám ráda vrací, je pro nás důležitější než za každou cenu prodané zboží.

Přívětivost

Zakládáme si na příjemném, milém, uctivém jednání. Jsme trochu střelené; v ženském kolektivu a ryze ženském oboru se to prostě trochu projeví, ale k zákaznicím se chováme lidsky a s respektem. Nemáme rády žoviální osahávání a bodré halekání, ale ani jeho pravý opak, tedy ospalý přístup prodavaček z některých obchodů, kde třídí zákaznice na skupiny A, B a C (podle košíčků) a mechanicky jim podávají to, co jim právě padne do ruky.

Ptáme se, než za vámi vstoupíme do kabinky nebo se vás dotkneme. Když nebudete chtít, prostě vám vysvětlíme, jak to zvládnete sama (třeba správně srovnat poprsí do košíčků). A nikdy, nikdy u nás neuslyšíte, že na vás nic nemáme, protože jste moc velká, malá nebo dokonce těhotná :-)

Poctivý přístup

Neumíme svoji práci šidit, ačkoli nás to někdy stojí pěkné nervy. Snažíme se mít širokou nabídku, vybírat kvalitní značky, poskytovat dobré služby a poradenství, za které se nemusíme stydět. Máme pro vás Caresse Club, vymýšlíme akce, pořádáme přehlídky, přednášky a roadtripy.

Podprsenky

Krajkové, hladké, tělové, barevné, veselé, sexy, sportovní, kojicí, áčka, déčka i káčka, s ramínky i bez. Prodáváme také kalhotky nebo celé soupravy a v letní sezóně samozřejmě i plavky, ale podprsenky, to je to hlavní P, které v Caresse najdete. Máme kousky, které jinde nenajdete. Přijďte se přesvědčit!

Personální, tedy osobní zkušenosti,

byly impulzem k založení Caresse. Když se podíváte na naše fotky, uvidíte, že nejsme zrovna konfekční – ať už celkově kyprými tvary, nebo rozdílem v obvodech prsou a hrudníku, který se do běžné podprsenkové škály nevejde. Problémy se sháněním prádla známe opravdu osobně a zblízka.

Když jsme se začaly o prádlo zajímat, hodně rychle jsme zjistily, že máme ve svém okolí další desítky žen, které se trápí ve špatné podprsence. Začaly jsme shánět a zkoušet, poznávaly jsme nové značky, střihy a velikosti. Řešením nakonec bylo založení vlastního obchodu, které perfektně oblékne ňadra každé ženě.

 

Zajímavosti v číslech

91

naše nejstarší zákaznice v době první návštěvy. Doteď si pamatuji tu modrou pruhovanou podprsenku, kterou si paní M. odnesla.

9

věk naší nejmladší zákaznice v době první návštěvy. Toužila po stejně krásném prádle, jako měla její maminka. Nechaly jsme na míru přešít jednu podprsenku od Comeximu.

5

jazyků v součtu ovládáme. Je ale lepší, když se předem domluvíte, abychom se domluvily.

18

v září 2021 nosily prádlo od nás ženy v 18 zemích: Česko, Slovensko, Německo, Rakousko, Finsko, Izrael, Kanada, USA, Čína, Japonsko, Belgie, Francie, Nový Zéland, Island, Řecko, Itálie, Francouzská Guyana a Kolumbie.

1

paní jsme hned od nás objednaly na mammograf, když jsme při brafittingu náhodou našly nezvyklý útvar v prsu.

7

zákaznic tvořilo rekordní frontu, ve které čekaly, až se na ně dostane řada. Bylo to před Vánoci 2014 na Korunní.