Jak pečovat o podprsenku?

Prací prostředek

Pro extra šetrné praní spodního prádla nabízíme jemný prací prostředek. Při ručním praní stačí použít malou kapku prostředku a jemně promnout prádlo v teplé vodě. Zvýšenou opatrnost věnujte pevným částem (zejména kosticím), aby nedošlo k jejich zdeformování či příliš rychlému opotřebování. V případě praní v pračce doporučujeme přidat trochu jemného pracího prostředku přímo do pracího sáčku.  

Prací sáček

Prací sáček je sáček na zip ušitý ze syntetické síťoviny, která zaručuje vysokou pevnost, odolnost a v neposlední řadě velmi rychle schne. Při praní chrání nejen samotné prádlo, ale také Vaši pračku, kterou by při praní „na volno“ mohl poškodit např. kontakt s kosticemi. Kromě podprsenek v něm lze prát i další jemné prádlo jako jsou punčochy, kalhotky, nebo topy z jemných materiálů či s výraznými aplikacemi.

Jak pečovat o podprsenku

Základním kamenem péče je správný výběr velikosti, materiálu a také účelu, ke kterému budete prádlo nosit. Jen tak zabráníte tomu, že se Vaše podprsenka předčasně nezničí. Pokud už jste pečlivě zvolila vyhovující podprsenku, jistě si přejete, aby Vám vydržela co nejdéle. K tomu stačí dodržovat několik jednoduchých pravidel a ze svého prádla se budete moct těšit po dlouhou dobu.

Prádlo často střídejte, v ideálním případě nenoste podprsenku v kuse několik dní po sobě. Perte prádlo v jemném pracím prostředku, a to buď v ruce, nebo v pračce na jemný program za použití pracího sáčku.  V žádném případě na prádlo nepoužívejte aviváž! Ta totiž obsahuje látky, které by poškodily elastická vlákna, a materiál by tak přišel o svoji pevnost a pružnost. Můžete také použít například jemný dětský šampon či prostředek, se kterým máte dobré zkušenosti při praní jemného prádla.

Jak pečovat o bandeletky

Při nošení se na silikonové proužky bude lepit prach, pot, částečky kůže a přestanou lepit. Doporučujeme je po použití ručně přeprat ve vodě a nechat uschnout do druhého dne. Jednou za čas můžete silikonové proužky přetřít jarovou vodou nebo šamponem na vlasy, aby se úplně odmastily.

 

Sušte prádlo ideálně ve vodorovné poloze při běžné pokojové teplotě. Nedávejte je do sušičky.

Věříme, že se Vám zvolené prádlo bude dobře nosit.

Přejeme hodně radosti!