Ochrana stehen

Užijte si bezbolestné léto v sukních naboso!

V době, kdy chceme, aby naše nožky zdobilo jen opálení sluníčkem a my si mohly užít pocit krásně svobodných nohou, musí některé z nás hledat odpověď na otázku „Jak na odírání stehen?“ Zásadní letní problém, který potkává nejen boubelatá stehna. Stačí mít jen více svalů nebo výrazněji tvarované nohy a je to tu – bolestivé opruzeniny a spáleniny na vnitřních stranách stehen nás nutí nosit pod sukně leginy. My jsme našly lepší řešení! Přinášíme Vám celý sortiment produktů proti odírání vnitřních stran stehen! Úžasné věci pro horké letní dny, abyste si mohla užít sukně bez bolesti.

Bandeletky Bandelettes a Julimex Comfort 

Jedná se o elastické pásky, které ochrání vnitřní strany stehen před bolestivým odíráním. Ideální od jara do podzimu pod sukně či šaty, do kraťasů nebo na sport. Jsou elegantní, praktické, diskrétní a pokud přeci jen vykouknou z pod sukně, působí přitažlivě a žensky. A zůstanou bezpečně na svém místě díky silikonovým proužkům.

My samy tyto pásky s chutí a rády nosíme, proto vám je můžeme s klidným svědomím doporučit. Zatím je to to nejlepší, co jsme na problémy s odřenými stehny našly. A vlastně teď už dál nehledáme.

Pásky nabízíme v elegantní krajkové, nebo diskrétní hladké variantě. Vybrat si můžete i různé barvy. Hladké varianty jsou dostupné v tělové, černé a čokoládové barvě, krajkové navíc ještě v bílé a červené. 

Jak vybrat velikost
Zvolte si z několika různých velikostí tak, aby vám opravdu skvěle seděly. Změřte se pevně přes nejširší (oděrovou) část stehna a najděte si naměřenou hodnotu v tabulce. Pokud jste na rozhraní velikostí, volte menší velikost. Kdyby vám náhodou zvolená nevyhovovala, napište nám, určitě to vyřešíme. A pokud si nejste jistá, s důvěrou se na nás obraťte, rády Vám poradíme. Oproti výrobci (bandelettes.com) uvádíme velikosti menší, zjistily jsme totiž, že na evropské poměry mnohem lépe pasují námi doporučené velikosti, u ostatních značek rozměry odpovídají. Pokud použijete originální převodovou tabulku, pravděpodobně vám budou bandeletky volné a nebudou držet

Konec odřeným stehnům, máme pro vás záchranu

cm

Aby vám pásky dělaly jen radost, je třeba je správně obléci a dobře o ně pečovat. Doporučujeme nosit šev buď na boku, nebo pod zadečkem. Dejte pozor na to, aby pásky kryly oděrovou plochu. Může se stát, že je budete muset umístit našikmo tak, aby vzadu seděly pod zadečkem. Když totiž budou dosahovat až na zadeček, hrozí, že se budou rolovat. Kdykoliv je sundáte, nezapomeňte je narovnat, určitě nenechávejte pásky srolované. Perte v ruce ve vlažné vodě nebo v pračce v pracím sáčku na jemný program. Nepoužívejte aviváž, která poškozuje elasticitu vláken.

Nabízíme nejen patentované originální pásky americké značky Bandelettes, ale i jiné značky. Občas jsou pásky nazývány také bandeletky, bandaletky nebo bandalírky. Většinou jsou těmito termíny ale myšleny právě pásky od Bandelettes.

Protioděrové kalhotky a kraťasy

Některé z nás mají problémy se silikonovými proužky, které pásky drží na stehnech, pásky nejsou pohodlné, nebo se prostě bojí je vyzkoušet, a proto jsme pátraly po dalších výrobcích a našly jsme. Samozřejmě jsme každý výrobek poctivě vyzkoušely. :)

Můžete si u nás vybrat kraťásky od THE BIG BLOOMERS COMPANY  v několika variantách i barvách. Nabízíme delší, kratší a se síťkou na boku a barvy: tělová, černá, bílá, růžová a skořicová. Další možností jsou hlaďounké bermudy od firmy Julimex, které jsou dostupné v tělové a černé barvě. A pokud máte zájem o něco elegantnějšího, jsou tu krásné krajkové kalhotky Elegance od stejné firmy, která vyrábí naše milované bandeletky :)

Návod na oblékání kraťásků naštěstí není potřeba a výběr velikosti je tak jednodušší. Jediné, co potřebujete, je změřit se přes boky. Míry zadáte do tabulky a uvidíte, která velikost je pro vás v jednotlivých značkách ideální.

Protioděrové gely Body Glide

Nejnovějším přířůstkem do naší protioděrové rodiny jsou gely Body Glide. Jako jediné se dají používat nejen na nohy, ale i pod prsy, v podpaží, na rukách... Prostě všude, kde mohou vznikat oděry. Body Glide vypadá jako tuhý deodorant a stejně se i nanáší. Než někam půjdete, naneste ho na suchou pokožku a počkejte, než zaschne. Gel vytvoří na kůži tenký film, který brání odírání. Nabízíme verze Body Glide, Body Glide for Her se zvláčňující složkou a Body Glide Foot proti puchýřům.

Přečtěte si, jaká hodnocení daly páskům naše zákaznice.

Několik jich rovnou vybíráme:

Pavlína: Po brutálním zátěžovém testu celovíkendového nošení jsem pásky nadšeně zařadila do stálic svého šatníku. Letošní léto bude (pro mě po velmi dlouhé době) ve znamení šatů. 

Simona: Jelikož chodím často a ráda, jsem z nich nadšená, protože si konečně mohu vzít šaty či sukni bez toho, abych další den chodila jako kovboj.. Pásky jsou výborné, nestahují, nepadají ani se mi nerolují.

Monika: Skvěle vyřešili můj problém s odřenými stehny. Před tím jsem kvůli tomu v létě moc sukně a šaty nenosila.

Alice: Konečně jsem si mohla dopřát nosit sukně a šaty bez bolesti…“ Pásky jsou úžasné, drží na místě, jsou příjemné a v krajkovém provedení i sexy…Jediná nevýhoda byla, že po delším nošení tak splynuly a nešly na stehnech cítit, že jsem musela občas zkontrolovat, jestli jsem je neztratila 

Renata: S tímhle malým kouskem prádla jsem tohle léto rozšířila šatník o několik sukní. Nejen že je opravdu pohodlné je nosit, ale krajková varianta vypadá božsky!

 

Rovnou odpovídáme na několik nejčastějších otázek o protioděrových páscích:

Odkud se vzaly bandeletky?

Pásky, které chrání stehna, vznikly původně v Americe. Jedna ze zakladatelek společnosti Bandelettes, Julia Abasova, trpěla po léta odřeninami stehen a i běžná věc jako je nošení šatů se pro ni stala utrpením. Dlouho nedokázala přijít na to, jak problém vyřešit; zkoušela nosit například vlastnoručně vytvořené bandáže, ale nebylo to prostě ono. Julia spojila své síly se svou kamarádkou - podnikatelkou hledající nový inovativní produkt. Spolu s Renou Abramoff tak vytvořily produkt, který odírání jednou provždy vyřešil. Vše odstartoval průzkum trhu, díky kterému dámy zjistily, že odíráním stehen trpí velká spousta žen (i mužů)po celém světě, jen se o tom nějak moc nemluví… A tak začaly vznikat Bandelettes. V roce 2013 byly Bandelettes patentovány, prvotnímu úspěchu velmi pomohl článek v The Guardian. Od té doby jsou oblíbeným a nezbytným doplňkem pro spoustu žen a můžu v USA i Evropě, kteří trpí odíráním stehen. Ať už díky své figuře, váze či množství svalstva. K bandeletkám se během let přidaly také protioděrové šortky či kalhotky a hydratační balzámy, své varianty produktů proti odírání začaly vyrábět i jiné firmy, jako např. Julimex.

Nepadají? Drží na místě? Nezařezávají se? Nerolují se?

Aby vám byly pásky pohodlné, je důležité zvolit správnou velikost. A na výběr jich je rovnou šest. Pásky drží díky silikonovým pásečkům, které se „přicucnou“ na kůži a tím zajistí ochranný pásek na správném místě. Při správné velikosti nemají důvod padat ani se zařezávat. Pokud se pásků bojíte kvůli zkušenostem se samodržícími punčochami, nebojte se. Punčochy mají za úkol držet punčochu samotnou, zatímco pásky drží jen samy sebe a jejich úkolem je ochrana stehen před odíráním a bolestí. Nemusí tedy držet nijak pevně, nebudou se tedy zakusovat do stehna ani rolovat. Důkaz, co vše pásky zvládnou, najdete na tomhle videu.

Co když se rolují?

Pokud by se stalo, že se pásky rolují (zatím jsme potkaly jednotky takových případů), je možné, že je máte umístěné moc vysoko. Zkuste je na zadní straně stáhnout níž a ujistit se, že jsou opravdu až pod zadečkem. Pásky budou našikmo, ale to ničemu nevadí. Problém je, když se pásky opírají o zadeček. Během několika kroků pak začne rolování dolů.

Budu se v nich potit?

Když je opravdu horko, tak se potíme. Je možné, že pod pásky, respektive pod silikonovými pásečky nahoře a dole vám vzniknou asi centimetrové zpocené proužky. Zda se vám na základě toho udělá třeba pupínek záleží samozřejmě na tom, jak citlivá je vaše kůže. My máme jasno – dva tenké zpocené proužky stojí za možnost nosit volné letní sukně!

Hladké nebo krajkové?

Při rozhodování, zda hladké nebo krajkové zhodnoťte, jak citlivou máte pokožku a jakým způsobem chcete pásky nosit. Hladké nám osobně přijdou pohodlnější, krajkové jsou bezesporu krásné. Hladké mají delší trvanlivost a jsou vhodnější na celodenní pobíhání, v krajkových bezpochyby uděláte dojem a rozhodně se v nich budete cítit neskutečně přitažlivě. Nejlepší je pořídit oboje a střídat podle nálady.

Jak vybrat velikost?

Změřte se kolem stehna v nejširší (oděrové části) a najděte naměřenou hodnotu v tabulce. Pokud jste na rozhraní velikostí, zvolte menší číslo. A kdyby pásky neseděly, nebojte, vždy je možné je vyměnit nebo vrátit.

Na webu výrobce jsou jiné míry pro různé velikosti. Jak je to možné?

K úpravám doporučených velikostí jsme došly po nějaké době, kdy jsme zjistily, že původní uváděné velikosti jsou obvykle příliš velké. Domníváme se, že je to tím, že si Američanky ubírají centimetry, tak je Bandelettes pro jistotu nadsazují. Objednávejte proto prosím podle našich údajů, pokud by Vám pásky neseděly, samozřejmě vyměníme velikost.


Jak pásky obléci?

Noste pásky tak často, jak budete chtít. Šev noste na boku nebo pod zadečkem, určitě ne uprostřed. Dbejte na to, ať jsou silikonové pásky na kůži pečlivě rozprostřeny. Nebojte se nosit pásky trochu našikmo, vepředu uprostřed trochu výš než na bocích a vzadu. Je důležité, aby se silikonové pásky na kůži „přilepily“ až pod zadečkem. Když pásky vytáhnete na zadeček, hrozí, že se srolují. Nebojte se, brzy přijdete na to, jak pásky umístit, abyste je nemusela celý den vůbec řešit.

Jinde jsem našla pásky výrazně levnější. Jak je to možné?

Je to prosté – my prodáváme patentované garantované originální pásky značky Bandelettes a Julimex. Pokud se kdekoliv objeví varianta výrazně levnější, jedná se o padělky. A s tím my nechceme mít nic společného. Pro originální výrobky jsme se rozhodly, protože jsou kvalitnější, rozhodně mnohem příjemnější na nošení, víme, v jakých podmínkách jsou vyráběny a přijde nám fér za skvělý nápad jejich autorkám zaplatit.

Jak o pásky pečovat?

Vždy je po sundání vyrovnejte, nenechávejte je srovnané. Perte je ve vlažné vodě buď v ruce, nebo v pračce v pracím sáčku na jemný program. Nepoužívejte aviváž, nechte volně uschnout. Upozorňujeme, že doba záruky není totéž, co trvanlivost výrobku. Ani při správné péči nevydrží věčně. Pásky jsou jemné, hodně namáhané prádlo a je možné, že dojde k opotřebení před uplynutím dvouleté záruční lhůty. Z naší zkušenosti víme, že nejtrvanlivější je varianta Unisex.

Existují alternativy proti odírání stehen?

Pokud se vám (zatím) nechce pásky pořizovat, podívejte se na Deník baculky, kde „naše“ Klára probírá s Anetou Christovovou možnosti ochrany stehen před odíráním. Zmiňuje tam pánský tuhý deodorant (je silnější, většinou voní svěže a netluče se tak s dámskými parfémy), dětský pudr a kamenec, případně mechanické ochranné pomůcky v podobě stahovacích kalhotek a punčocháčů. U pudru je však riziko, že se spojí s přirozenou vlhkostí a vytvoří pastu, která se začne drolit.

Co s nimi na toaletě?

Vůbec je neřešte. Bandeletky jsou umístěné tak, že vám nebudou překážet. Po několika návštěvách toalety to zjistíte sama. Navíc mají tu výhodu, že jsou přesně na kontaktní ploše mezi vaším tělem a prkýnkem, získáváte tak izolační vrstvu při návštěvě toalety.

Odkud Bandeletky pochází?

Prodáváme nejen patentované originální výrobky americké firmy Bandelettes, ale i jiné značky.. Výroba, stejně jako u většiny dnešních produktů, probíhá v několika státech v Asii, kvalita a výstupní kontroly jsou ale americké.

Chci zboží, ale není skladem. Co teď?

U několika produktů určitě počítáme s doplněním skladu. Můžete si proto svůj vybraný model zarezervovat. Buď ho můžete rovnou zaplatit a počkat, až nám zboží dorazí a my Vám ho budeme moci odeslat, nebo si zvolte platbu na účet či na dobírku, budete tedy pásky platit až ve chvíli, kdy je pro Vás budeme mít skutečně nachystané.

Co způsobuje odírání stehen?

Za odíráním stojí dva důvody. Předně jakýkoliv pohyb, při kterém se vnitřní strana stehna dotýká druhé a dochází k podráždění kůže, a také volné oblečení, kdy se látka posouvá po kůži. Typickým příkladem jsou volné harémové kalhoty. Odřeniny navíc výrazně zhoršuje vlhkost, ať už pot, vyšší vlhkost prostředí nebo třeba špatně osušené nohy po koupání. Pokud tření nijak neřešíte, mohou odřeniny postupně vést k bolestivé vyrážce, puchýřům či dokonce infekci kůže nebo jejímu krvácení. Obecnou představou je také to, že se stehna odírají pouze lidem s nadváhou, ale problém se třením kůže může mít skutečně každý - můžete mít velmi vypracovaná stehna nebo jen prostě užší pánev a tedy nohy blíže u sebe. Často se také stane, že se s odíráním stehen setkají dámy v těhotenství, protože se samozřejmě mění celé tělo.

Jak ošetřit už vzniklou odřeninu?

Kůži zklidníte antibakteriálními krémy z lékárny nebo zinkovou mastí. Použít můžete také Body Glide, který je vytvořený tak, aby se dal použít jako prevence odírání i pro zklidnění už podrážděné kůže. Určitě se vyhněte běžným krémům na tělo, které máte v koupelně, mohou obsahovat látky nebo parfemaci, která by naopak kůži ještě víc rozdráždila. Před aplikací vždy omyjte kůži jemným mýdlem (bez parfemace!) a dobře ji osušte. Pokud jsou odřeniny opravdu vážné, stehna po ošetření obvažte obinadlem nebo jinou čistou textilií, kterou máte zrovna po ruce, a snažte se vyhnout pohybu. Můžete i použít i hladké bandeletky, ale pozor: zinková mast může bandeletky poškodit.