Střihy podprsenek

 

 

Plunge

Pro střih plunge je typický snížený střed, vytvářející výstřih do V a větší opora ze stran. Podprsenka díky tomu prakticky “tlačí” prsa k sobě dopředu a vytváří tak mezi prsy rýhu. Tento střih tedy dělá hezčí dekolt a umožňuje tak nosit topy s odvážným, hlubokým výstřihem.

 

 

 

 

 

Half cup

Střih half cup sedí snad každé ženě. Prsa krásně pozvedne a vyklene. Podprsenky s tímto střihem mají vyšší střed a každé prso je dokonale usazeno ve svém košíčku. Prsa nevytváří rýhu a nedotýkají se. Narozdíl od střihu full cup nezakrývají košíčky celé ňadro a tak half cup umožňuje nosit i poměrně odhalující výstřihy.

 

 

 

 

 

 

Full cup

Full cup je střih vytvořený pro dokonalou oporu plnějších poprsí. Výborně padnoucí střih s kosticemi zajistí komfort a zároveň důležitou oporu. Střed této podprsenky je vyšší, košíček zakrývá celé prso a poskytuje tak jistotu a pohodlí.

 

 

 

 

 

Balconette

Báječný a tolik oblíbený střih balconette pozvedává prsa a je ideální do topů a šatů s odvážnějším výstřihem. Balconette je nevyztužená dvojvrstvá podprsenka s kosticí, jejíž hladké švy ve tvaru I perfektně tvarují prsa a ramínka, která jsou od sebe našitá dále a dělají podprsenku pod oblečením prakticky neviditelnou.

 

 

 

 

 

 

Push-up

Kouzelný střih push-up vytváří díky integrovaným polštářkům plnější dekolt. Tento efekt je ještě podpořen umístěním kostic, které jsou posunuty trochu ke straně a jemně tak tlačí prsa víc do výstřihu.

 

 

 

 

 

 

 

Triangle

Nevyztužené trojúhelníkové košíčky střihu triangle jsou ideální pro menší, pevnější poprsí. Použitý materiál poskytuje určitý prostor pro případné změny poprsí.

 

 

 

 

 

 

Strapless

Strapless je samodržící, tvarovaná podprsenka. Silikonové proužky nebo tečky podél jejího vnitřního lemu spolehlivě drží podprsenku tam, kde má být. Je pro ni typická pevná opora zdola i ze stran prsou. U strapless podprsenky je zapotřebí mít obvod padnoucí ještě pevněji, než u podprsenky s ramínky.

 

 

Spacer

Spacer je vzdušnější alternativou k běžným polstrovaným podprsenkám. Jedná se o materiál, ale zároveň i specifický typ košíčku. Košíčky ze Spaceru jsou tvořeny dvěma vrstvami úpletu, spojenými lehkou pěnovou vrstvou. Díky speciální technologii výroby je vnitřní vrstva spaceru plná vzduchových bublin a je tak lehká a velmi prodyšná.

 

 

Wireless

Wireless podprsenka je pohodlná, měkká, bezkosticková podprsenka, dostupná v různých střizích. Nenabízí tak dokonalé tvarování a oporu, jako podprsenky bez kostic, je proto vhodnější pro nositelky menších, pevnějších poprsí.

Vyztužená

Vyztužená podprsenka má košíčky vyztuženy z několika vrstev měkkého materiálu, aby pevně držely tvar poprsí. Jejím úkolem je plně zakrýt prsa a dát jim správný tvar.

Nevyztužená

Nevyztužená podprsenka má košíčky z látky nebo krajky a neplní tak silně tvarovací funkci jako její vyztužené kolegyně. Vždy záleží na střihu, konstrukci a materiálu té konkrétní podprsenky.

Longline

Longline je prodloužený obvodový lem podprsenky. Plní pouze estetickou funkci. Případné kulatější bříško nestáhne, naopak má tendenci se v takovém případě srolovat.

Hish apex

Podprsenky, které mají high apex jsou trendem posledních sezón. Košíčky podprsenky plynule přecházejí v ramínka a tvoří tak svým trojúhelníkovým tvarem dlouhou véčkovou linii. Hodí se k hlubším výstřihům, můžete ji ale nechat rozverně vykukovat zpod trendy topů.