Jak vybrat první podprsenku?

Proč pořídit první podprsenku
Pro každou dívku může první podprsenka znamenat něco jiného. A v případě výběru první opravdové padnoucí podprsenky se zdaleka nebavíme jen o správně zvoleném střihu nebo barvě. Nákup totiž může u každé slečny vycházet z úplně jiných potřeb. Zatímco některé dívky jsou teprve na začátku fyzických proměn, které přináší puberta, jiným narostla prsa téměř přes noc. Některé chtějí jen lépe zapadnout do kolektivu a jiné zase potřebují chránit citlivá místa před nepříjemným kontaktem s oblečením.

V Caresse BraExpert se chováme s respektem i k těm nejmladším zákaznicím. Samozřejmostí je vykání a snaha citlivě navést k volbě padnoucího prádla. Dobře si uvědomujeme, jak může být první zkoušení prádla stresující a nezvyklé, proto se snažíme postupovat s citem a rozhodně nikdy nenutíme ke zkoušení, když se na to zákaznice necítí. Vždy před pomáháním s nastavením podprsenky nebo usazením prsou do správné polohy se ujišťujeme, zda s tím zákaznice souhlasí. Snažíme se v každém případě naslouchat potřebám našich mladých zákaznic a určitě nikdy nic tzv. nelámeme přes koleno!

K výběru prádla
Pro dívky, kterým ňadra teprve začínají růst a mají tak v tomto období velmi citlivé dvorce, je nejvhodnější zvolit tolik oblíbenou lambádu - ta ochrání prsa před nepříjemným třením. Lambády v naší nabídce nemáme, ale určitě v tomto případě není žádný problém sáhnout po kousku z kteréhokoliv ze známých řetězců. Stejné řešení je tak ideální také pro dívky, které se např. cítí nesvé v kolektivu spolužaček nebo při sportu.

V dalších případech je možné sáhnout k braletkám. Braletky se nacházejí někde na pomezí podprsenek a lambád - jsou zpravidla nevyztužené, krajkové a mají trojúhelníkový tvar košíčků. Lehce pružný materiál umožňuje určitou variabilitu a sedí, i když ještě není tvar prsou ustálený. Dobře zvolená braletka nabízí jistotu a pohodlí v krásném provedení.

Pokud slečně narostou větší prsa velmi brzy, lze již vybírat z klasické nabídky podprsenek.
Dívky v tomto období mají zpravidla užší hrudníky, než dospělé ženy. A tak se při výběru padnoucího prádla často potýkáme s tím, že je zapotřebí podprsenka s užším obvodem. V tomto případě dobře poslouží značka Comexim, jejíž podprsenky začínají již na obvodech 55cm. Kromě této značky máme u mladých zákaznich skvělou zkušenost se značkou Simone Pérèle a konkrétně modely, které používají materiál spacer (Caresse, Andora). Košíčky těchto podprsenek jsou lehce vyztužené, ale nejsou vycpané a materiál je velmi lehký a prodyšný. A navíc jsou samozřejmě nádherné a dostupné ve všech možných barvách. :-)

Naší poslední hvězdou mezi prvními podprsenkami je určitě sportovní podprsenka od Panache. Konkrétně některá z Panache Sports Non-wired. Tato bezkosticová sportovní podprsenka nabízí oporu a pohodlí bez kompromisu. Materiál je prodyšný a odvádí pot a je tak vhodný pro všechny mladé sportovkyně.


Jak už bylo řečeno na začátku, k výběru první podprsenky mohou vést různé potřeby. Každá dívka je jiná a ke každé přistupujeme individuálně tak, jako k našim dospělým zákaznicím. Milerády vás uvidíme na některé z našich poboček, poradíme, pomůžeme a pokusíme se najít perfektní řešení.