Jaké velikosti nosí skutečné ženy?

Ještě pořád je spousta žen přesvědčená, že velikost 80C je ta jediná a pravá. Určitě se několik dam v této velikosti najde, jenže velikostí podprsenek jsou ve skutečnosti desítky. Důvodů, proč tolik žen nosí právě ono nejčastější 80C nebo 80B, je několik:

1. Spousta běžných obchodů s prádlem má minimální rozmezí velikostí. Mluvíme o rozmezí obvodu +-20 centimetrů, tedy o oněch velikostech 70, 75 a 80. Zatímco my dokážeme ze šuplíku vytáhnout obvod 55 ale také 110, a to už je přece jen trochu jiný rozsah. 

2. Stejně tak chudá je nabídka velikostí košíčků. Dostanete B, C, D, možná E, ale tam to tak zhruba skončí. Kdybyste chtěla nedejbože takové H, možná si i budou ťukat na čelo... Jak zjistíte v galerii níže, některé z nás mají i "eLko" a jak pak chcete taková prsa napasovat o šest velikostí níž?

3. Brafitting v těchto typech obchodů prakticky neexistuje. Zakrývá vám košíček ňadro? No tak to vám ta podprsenka musí být dobře! Do podprsenky o velikosti 80C se tímto stylem vejde dáma s velikostí třeba 60H, 75F nebo samozřejmě těch skutečných 80C. To nevadí, že když zvednete ruce, polovina prsou uteče spodem, a středový panel odstává tak, že byste tam mohla pašovat kontraband. Podobně to funguje u měření obvodu; prodavačka vám "profesionálně" změří obvod a pak sáhne po podprsence s úplně STEJNÝM obvodem. Chudák prádlo pak nemá šanci cokoliv udržet, protože se nemá kam natáhnout a tak pěkně přilnout na tělo. A vy už víte z článku o měření, že váš obvod prádla je ve skutečnosti o 5 - 15 cm méně, než naměříte na metru. Dalším problémem často je, že kdo nezažil ten blahodárný pocit, když na sobě máte opravdu padnoucí prádlo, může být přesvědčený, že podprsenká má být nepohodlná. Někde vás to tahá nebo tlačí? "Je to podprsenka, co jste čekala?". Tak takhle to prosím nefunguje.

Určitě toto vše neznamená, že se nemůžete v "běžných" prádlových obchodech obléknout. Jen je to sázka do loterie, jestli budete patřit mezi těch pár vyvolených, kterým prádlo opravdu sedne. Vyzpovídaly jsme 65 našich zákaznic, aby nám prozradily svou konfekční velikost a také správnou velikost své podprsenky. A víte, kolikrát se nám 80C objevilo? Jednou!

Různá velikost košíčků je nám jasná, někdo má prsa drobná, někdo má ňadra dmoucí. Všimněte si ale, jak široký rozptyl obvodů dámy nosí nejen napříč konfekčními velikostmi, ale také u stejné konfekční velikosti. Třeba u velikosti 38 můžete mít obvod v pohodě 60 nebo taky 75. Je to dáno celkovou stavbou těla a šířkou hrudního koše, tím, že se pohybujete na hranici konfekční velikosti (sama to znáte, někde vám sedne velikost 38 a někde už 40, záleží na střihu) a střihem či materiálem samotné podprsenky (některá se v obvodu natáhne víc, některá míň). Zároveň některé dámy chtějí nosit velmi utažené obvody nebo naopak o trochu volnější, což už je o osobních preferencích (my samozřejmě doporučujeme "naučit" se nosit obvod, který vám sedne skutečně tak jak má).

Ještě taková drobnost; proč některé dámy uvádí svou velikost v evropském značení a některé v britském? Nejlépe si prostě pamatujete tu velikost, ve které máte nejvíce podprsenek. Britské číslování tedy bude pravděpodobně značit, že daná dáma nosí nejvíce britské značky a naopak.

Nebojte se proto přijít na brafitting, i kdybyste neměla chuť si nic koupit. Ať už je vám 15 nebo 70, zasloužíte si mít prsa opečovávaná, správně uložená a hezky vytvarovaná. Sebekrásnější podprsenka ve špatné velikosti vám bude zbytečně deformovat figuru, prsa budou překypovat, utíkat, bolet a vůbec budou celkově nespokojená. 

Zde si můžete prohlédnout příklady některých velikostí i s výškou našich modelek/zákaznic pro lepší představu:

A některé z přispěvatelek do naší podprsenkové statistiky:

 

: