Mýty o spodním prádle

Za devatero řekami a devatero horami žila byla jedna žena a ta si myslela…ups!
Pojďme si společně projít největší prádlové mýty, se kterými jsme se jistě v různé formě všechny setkaly.

OBVOD POD PRSY ZNAMENÁ OBVOD PODPRSENKY

Obvod podprsenky ve skutečnosti volíme zpravidla o 5 až 10 cm nižší, než je naměřený obvod pod ňadry. Nese totiž jejich váhu a je potřeba, aby byl dostatečně pevný, ale zároveň neškrtil a neomezoval. Každá máme jinou stavbu těla a tkáně, jiný poměr svalstva a tuku. Aby byl obvod pevný, musí se materiál podprsenky natáhnout. Obvod vždy při zkoušení zapínáme na poslední háček, abychom po nějakém čase, kdy materiál povolí, mohly dále utahovat. Tím zachováme funkci a prodloužíme životnost podprsenky. Pro příklad tedy, pokud mám obvod 80, zvolím 70 či 75. Když se vám pod zapínání vejdou dva prsty, je to tak akorát.

MÁM ČTYŘKY, TAKŽE ASI DÉČKA.

Toto je velmi rozšířený nešvar. Kdysi dávno, když byl prádlový trh ještě v plenkách, se používalo označení čísly. Nicméně tato doba je již dávno pryč a nyní se můžeme těšit z mnohem větší variability. Velikost košíčku se počítá z poměru obvodu pod prsy a obvodu přes prsa. To znamená, že košíčky D u dámy s obvodem 60 budou naprosto odlišné než ty u dámy s obvodem 90. Podrobnější srovnání “Není déčko jako déčko” najdete i v návodu, jak si správně zvolit velikost podprsenky.

MÁM MOC VELKÁ PRSA, NEMOHU MÍT PODPRSENKU BEZ RAMÍNEK.

Ne ne ne. Váhu ňader nese dostatečně pevný obvod a ramínka mají pouze stabilizační funkci. To znamená, že i vy opravdu můžete mít podprsenku bez ramínek a nezáleží, jestli máte “áčka” nebo “káčka”. Jen je potřeba vybrat ten správný typ právě pro vás. A nejen s tím vám velmi rády pomůžeme.

POD BÍLÉ OBLEČENÍ PATŘÍ BÍLÉ PRÁDLO

Bílé prádlo je krásné, ale pod bílé oblečení není vhodné ani trošku. Důvodem je obrovský kontrast s kůží. Doporučujeme rozhodně zvolit prádlo v odstínu vaší pokožky. Což může znamenat třeba pudrově růžová, chai, starorůžová, ale třeba i čokoládová nebo latté. Také je velmi užitečné vzít si bílé oblečení s sebou na nákup prádla a na místě to prostě vyzkoušet.

MÁM PŘÍLIŠ VELKÁ PRSA, NA MĚ SE NIC NEVYRÁBÍ

Ty doby jsou už dávno pryč a vy si opravdu nemusíte kupovat menší velikost a nějak se do ní napasovat. Některé značky se dokonce vyloženě zaměřují na dámy s většími ňadry. My máme v sortimentu košíčky až do velikosti P a obvody do 105. Navíc máme skvělou švadlenu, která umí zázraky a dokáže podprsenku třeba přešít na kojící nebo zkrátit či prodloužit obvod.

KOSTICE VŽDYCKY BOLÍ, ŠKODÍ, A BRÁNÍ LYMFATICKÉMU OBĚHU

Může se to stát, ALE pouze v případě, že není správně zvolená velikost košíčku. Kostice má za úkol lemovat celé ňadro od hrudní kosti prakticky až do podpaží. Velmi často k nám chodí dámy s požadavkem na bezkosticovou podprsenku právě z těchto důvodů, a odchází s kosticovou. Jaké je překvapení, že nikde nic neškrábe, neškrtí a netlačí. Dámám, které nejsou zvyklé na podprsenky vůbec, vždy nabízíme prádlo z jemných a hladkých materiálů, aby pro ně změna byla co nejpříjemnější. Správně zvolené prádlo naopak dokáže tělu ulevit.

SILIKONOVÁ RAMÍNKA JSOU NEVIDITELNÁ

Bohužel nejsou a navíc vlastně nejsou ani pěkná. Silikonový pásek se leskne a naopak přitahuje pozornost. Jak je již psáno výše, máme v sortimentu podprsenky bez ramínek i pro opravdu velká ňadra a byla by škoda toho nevyužít. Rády se cítíme svůdně a se silikonovými ramínky se to vážně moc nedaří. Všechny ty krásné šaty se zavazováním za krk nebo spadlými rameny si o podprsenku bez ramínek přímo říkají. Další možností je také ramínka přiznat a sladit je s odstínem šatů nebo topu. Máme krásné prádlo s krajkovými nebo zdobenými ramínky, která můžete klidně vystavit a ozdobit si jimi dekolt.

VELKÁ PRSA JSOU VULGÁRNÍ A NEMĚLA BY SE UKAZOVAT.

Tento mýtus už se naštěstí úspěšně boří, ale stále je ještě mnoho žen, které se s ním potýkají. Obvykle je to vyvolané reakcemi okolí a nepříjemným zážitkem. Vulgární jsou pouze lidé a vy si můžete ukazovat, co jen se vám zlíbí. Chcete nosit velký výstřih nebo upnuté oblečení? Noste! My se snažíme, aby se ženy cítily ve svém těle dobře, aby se samy sobě líbily tak, jak byly stvořené. A nezáleží na velikosti ani tvarech. Nikdo vám nemá právo říkat, co byste měly dělat se svým tělem nebo jaké oblečení či prádlo nosit. Vaše tělo, vaše volba a my vás v tom vždy stoprocentně podpoříme!