Jak si obléknout podprsenku?

Víme, že naposledy jste radu s oblékáním potřebovaly ve školce, když vám na kabátku nevyšel počet knoflíků a dírek. Ale i tak si přečtěte následující tipy na oblékání podprsenky. Správným postupem totiž výrazně zvýšíte komfort nošení.

Návod předpokládá, že máte vybranou vhodnou podprsenku. Doporučujeme profesionální brafitting u nás na prodejně, nebo se správně změřit a objednat vhodné číslo podle velikostní tabulky. Nyní můžete využít i Online Brafitting, kdy vám s výběrem poradíme skrz webkameru a vhodné prádlo rovnou i ukážeme.

Jednoduchý videonávod najdete ZDE.

1. Je poměrně jedno, jestli si nejdřív obléknete ramínka a potom zapnete podprsenku na zádech, nebo nejdřív zapnete a pak protáhnete ruce ramínky, nebo se raději se zapínáním vypořádáte na břiše a pak podprsenku otočíte (Jen upozorňujeme, že při posledním způsobu se podprsenka rychleji opotřebuje). Obvod u nové podprsenky zapínejte na nejvolnější háček. Až materiál trochu povolí, budete mít rezervu na utáhnutí i na případné váhové výkyvy. Pod správně pevný obvod byste měla být schopná vložit tři prsty (víc ne).

2. Mírně se předkloňte, pravou ruku vložte shora do levého košíčku a levou rukou uchopte konec levé kostice, který směřuje do podpaží. Pravou rukou lehce podeberte ňadro a posuňte ho k hrudní kosti; levou rukou zároveň pěkně usaďte kostici tak, aby nikde neležela na prsní tkáni. Stejně postupujte na druhé straně. Při zapínání podprsenky se totiž může stát, že prsa popotáhnete trochu dozadu a nejsou v košíčcích správně „porovnaná“.

3. Ujistěte se, že kostice mezi prsy leží na hrudní kosti. Použijte test vzpažením (jestli prsa nevypadávají spodem) a test hlubokým předklonem (jestli nevypadávají vrchem). Podprsenka vás nesmí zradit, kdykoli se v obchodě natáhnete do horního regálu, nebo si budete chtít zavázat tkaničku.

4. Upravte obvod tak, aby byl rovnoběžně se zemí. Obvod správné velikosti by měl zůstat na svém místě celý den.

5. Délku ramínek upravte tak, aby se vám ani nezařezávala do ramen, ani nepadala. Nejvhodnější délka je taková, aby šel pod ramínko na rameni pohodlně vložit jeden prst. Ramínka stačí nastavit při prvním nošení a potom je jen občas poupravit při váhovém výkyvu, nebo když materiál ramínek po nějaké době nošení povolí.