Jak si vybrat podprsenku s epitézou?

Chcete se k nám vydat po prodělané rakovině a Vaše prsa prošla velkou změnou? Máte epitézu, nebo si ji plánujete pořídit? I na tyto situace jsme připraveny a rády bychom Vám ukázaly, jak se dá vše udělat tak, abyste byla spokojená.

Určitě nemusíte do konce života nosit jen speciální zdravotnické podprsenky a jiné pomůcky. Zároveň je ale nutné, abyste v první řadě dodržovala pokyny lékaře (pro hezké zahojení jizvy se může používat např. speciální stahující prádlo, případně gely nebo krémy určené na lepší hojení jizev).

Už máte epitézu (nebo dvě)

Samotný výběr a zkoušení vlastně není ničím výjimečný, s epitézami i mastektomií máme zkušenosti, viděly jsme je a určitě se nemusíte ani trochu stydět. Zároveň, pokud se nebudete chtít úplně odhalit nebo nechat na sebe sáhnout, budeme to absolutně respektovat.

Na fittování se k nám můžete vydat prakticky kdykoliv od prodělané operace. V prvních měsících, kdy ještě není jizva dokonale zahojená, někteří lékaři doporučují nosit pouze sportovní podprsenky bez kostic. S těmi máme také velmi dobré zkušenosti. Může se stát, že pro Vás bude ještě pro výběr podprsenky příliš brzy a nebudete si chtít žádnou odnést. To je absolutně v pořádku! Přijďte za námi do Caresse, i když víte, že si ještě žádnou podprsenku nekoupíte. Přijďte se nafittovat, potěšit a ujistit, že svět krásného prádla Vám není odepřen. Ani tak nepříjemný zážitek, jakým operace je, přece nemusí znamenat, že se musíte navždy vzdát krajek a krásných barev! Existují speciální podprsenky s kapsičkou na epitézu (takové nemáme v nabídce), ale máme vyzkoušeno, že když je podprsenka padnoucí a dobře vybraná, kapsička není zapotřebí.

U podprsenek s kosticemi se nám nejvíc osvědčil střih full cup, který zakrývá celé ňadro, obklopí epitézu ze všech stran a skryje její odlišný vzhled. Neznamená to ale, že musíme zůstat jen u něj. Záleží jen na tom, jak se budete v podprsence cítit a jak Vám padne.

Pokud ještě epitézu nemáte, přijďte!

Je lepší vybírat správnou epitézu v padnoucí podprsence, než vybírat padnoucí podprsenku se špatnou epitézou.

Věnujte výběru správné epitézy maximální pozornost. Při jejím výběru na sobě určitě nechcete mít příliš stahující prádlo. Může se totiž stát, že po následném vybírání hezké podprsenky, která tolik nestahuje, neodpovídá velikost epitézy Vašemu zdravému ňadru. Přijďte se k nám nafittovat a odneste si novou, padnoucí podprsenku nebo si na výběr epitézy vezměte prádlo, které jsme už spolu nafittovaly před operací. Pokud si nejste jistá, zavolejte nám nebo se stavte na kteroukoliv z našich prodejen.