Šoupou se vám stehna o sebe? Máme řešení!

| Kategorie: Aktuality | Autor:
Blíží se léto a vy se bojíte, že se vám budou v šatech šoupat stehna o sebe a bude to bolet? Máme řešení! U nás najdete originální Bandelettes - tedy pásky na ochranu stehen.
Šoupou se vám stehna o sebe? Máme řešení!

Odkud se vzaly bandeletky?

Pásky, které chrání stehna, vznikly původně v Americe. Jedna ze zakladatelek společnosti Bandelettes, Julia Abasova, trpěla po léta odřeninami stehen a i běžná věc jako je nošení šatů se pro ni stala utrpením. Dlouho nedokázala přijít na to, jak problém vyřešit; zkoušela nosit například vlastnoručně vytvořené bandáže, ale nebylo to prostě ono. Julia spojila své síly se svou kamarádkou - podnikatelkou hledající nový inovativní produkt. Spolu s Renou Abramoff tak vytvořily produkt, který odírání jednou provždy vyřešil. Vše odstartoval průzkum trhu, díky kterému dámy zjistily, že odíráním stehen trpí velká spousta žen (i mužů) po celém světě, jen se o tom nějak moc nemluví… A tak začaly vznikat Bandelettes. V roce 2013 byly Bandelettes patentovány, prvotnímu úspěchu velmi pomohl článek v The Guardian. Od té doby jsou oblíbeným a nezbytným doplňkem pro spoustu žen a můžu v USA i Evropě, kteří trpí odíráním stehen. Ať už díky své figuře, váze či množství svalstva. K bandeletkám se během let přidaly také protioděrové šortky či kalhotky a hydratační balzámy.

Jednoduché a geniální!

Na naši nabídku se můžete podívat ZDE.

Bandeletky prostě na našem trhu chyběly a tak jsme je jako první začaly dovážet do České republiky. Na první pohled mohou připomínat lem samodržících punčoch, avšak jejich tvar je designovaný tak, aby nesjížděly a nerolovaly se. Jsou vytvořeny z velmi kvalitní pružné látky, která je doplněna dvěma silikonovými proužky. Právě silikon zaručuje, že bandeletky drží na místě klidně celý den, občas úplně zapomínáme, že je nosíme! Zároveň jsou v krajkové verzi velmi šik i elegantním doplňkem, u kterého nevadí, když třeba náhodou vykoukne z pod lemu šatů či sukně. Hladké unisex modely jsou nenápadnější variantou, po které sáhnou i muži, a to během sportu nebo klidně pod oblek. Zároveň máme zkušenost, že si v hladkých bandeletkách připadá část zákaznic “bezpečněji”, takže pokud si chcete koupit své první bandeletky a bojíte se, že si budete muset zvykat, nebo že budou po stehně cestovat, začněte právě hladkým modelem.

FAQ:

Co způsobuje odírání stehen?

Za odíráním stojí dva důvody. Předně jakýkoliv pohyb, při kterém se vnitřní strana stehna dotýká druhé a dochází k podráždění kůže, a také volné oblečení, kdy se látka posouvá po kůži. Typickým příkladem jsou volné harémové kalhoty. Odřeniny navíc výrazně zhoršuje vlhkost, ať už pot, vyšší vlhkost prostředí nebo třeba špatně osušené nohy po koupání. Pokud tření nijak neřešíte, mohou odřeniny postupně vést k bolestivé vyrážce, puchýřům či dokonce infekci kůže nebo jejímu krvácení. Obecnou představou je také to, že se stehna odírají pouze lidem s nadváhou, ale problém se třením kůže může mít skutečně každý - můžete mít velmi vypracovaná stehna nebo jen prostě užší pánev a tedy nohy blíže u sebe. Často se také stane, že se s odíráním stehen setkají dámy v těhotenství, protože se mění celé tělo. 

Jak ošetřit už vzniklou odřeninu?

Kůži zklidníte antibakteriálními krémy z lékárny nebo zinkovou mastí. Použít můžete také Body Glide, který je vytvořený tak, aby se dal použít jako prevence odírání i pro zklidnění už podrážděné kůže. Určitě se vyhněte běžným krémům na tělo, které máte v koupelně, mohou obsahovat látky nebo parfemaci, která by naopak kůži ještě víc rozdráždila. Před aplikací vždy omyjte kůži jemným mýdlem (bez parfemace!) a dobře ji osušte. Pokud jsou odřeniny opravdu vážné, stehna po ošetření obvažte obinadlem nebo jinou čistou textilií, kterou máte zrovna po ruce, a snažte se vyhnout pohybu. Můžete i použít i hladké bandeletky, ale pozor: zinková mast může bandeletky poškodit. 

Jak předcházet odírání stehen?

Mezi kůži stehen je potřeba dodat ochrannou vrstvu. Běžně takto stehna chrání punčocháče, ale co když chcete chodit v šatech či volných kalhotách “naboso”? Nejjednodušším řešením jsou bandeletky, které obléknete přímo na místo nejčastějšího oděru. Jsou vhodné i pro docela krátké sukně či šortky, případně pokud zvolíte krajkové, nevadí, že občas pod lemem šatů vykouknou. Pod delší sukni či kalhoty si můžete vzít i protioděrové kraťásky. 

Pokud nechcete mít oblečenou žádnou vrstvu navíc nebo je opravdu extrémní horko, poslouží balzám Body Glide. Jen je potřeba počítat s tím, že se musí časem obnovit, takže doporučujeme Body Glide nosit u sebe v kabelce. Na druhou stranu budete pak mít stehna opravdu krásně hydratovaná a kůže vám poděkuje! 

Na balzám Body Glide se můžete podívat ZDE.

Některé dámy používají jako pomoc deodorant (nejlépe pánský) nebo dětský pudr. U pudru je však riziko, že se spojí s přirozenou vlhkostí a vytvoří pastu, která se začne drolit. 

Trpí na odřeniny i jiné partie?

Ano, iritace může vzniknout na dalších místech, nejčastěji v podpaží, na krku, chodidlech, slabinách či na pozadí. Příčinou může být velmi upnuté či naopak volné oblečení nebo třeba opakující se tření o pásky batohu. Na všechny tyto partie můžete použít balzám Body Glide (můžete si pořídit ZDE), případně je speciálně pro chodidla (jako prevence vzniku puchýřů) určený balzám Foot Glide.