Jak zabránit vykukujícím kosticím?

| Kategorie: Aktuality | Autor:
Moc dobře víme, jak je otravné, když vám z té nejoblíbenější podprsenky vykoukne kostice a vy můžete prádlo prakticky odepsat. Naštěstí víme, jak tomu v některých případech zabránit.
Jak zabránit vykukujícím kosticím?

Jedním z důvodů může být samozřejmě špatně ušité prádlo, například kostice zašité příliš napevno nebo zašité do velmi tenké nebo poškozené látky. Častěji si však za vykukující kostice můžeme samy.

Nejčastější příčinou je, že máte podprsenku s příliš velkým obvodem. Velký obvod nedrží na těle tak jak by měl a podprsenka se samovolně hýbe a posouvá. Spolu s ní se hýbe i kostice, která drobnými pohyby prodře střed podprsenky a nakonec se přeci jen propíchne na svět. Pokud potřebujete menší obvod po úbytku váhy nebo přirozeném povolení látky podprsenky, určitě si podprsenku zapínejte na užší obvod nebo využijte zkracovátku obvodu. Prodloužíte tím svému prádlu život.

Druhou příčinou je špatné praní podprsenek. Kdykoliv je to možné, perte podprsenky v ruce, ostatně podrobný návod si můžete přečíst v článku zaměřeném na péči o spodní prádlo. Pokud opravdu nestíháte a potřebujete dát podprsenku do pračky, naprosto bezpodmínečně ji perte v pracím sáčku nebo kouli. Pokud by nebyla chráněna, může se podprsenka nevratně zdeformovat nebo právě pustit kostici. Nejhorší varianta je ta, že kostice z podprsenky zcela vypadne a dostane se kamsi do útrob pračky, odkud ji vyloví už jen opravář. Podprsenku za žádných okolností nedávejte do ani do sušičky, ta totiž umí horkým vzduchem prádlový materiál smrsknout, zatímco kostice zůstanou stejné a nepřirozeně tak tlačí na látku, ve které jsou uložené.

Obecně nepomáhá i příliš časté nošení toho stejného kousku. I podprsenka si potřebuje odpočinout a nabrat síly. Když za týden vystřídáte dvě až tři, bude to tak akorát. Chápeme, že občas to nejde, zvlášť když se jedná o nějakou krásku, kterou máte nově a je to váš favorit a prostě ji musíte mít každý den… :) Ale když to jde, podprsenky měňte.

Pokud se vám podobný kosticový exces stal, ale nechcete se se svým milovaným kouskem ještě rozloučit, ozvěte se nám. Máme tým šikovných švadlenek, které dokáží resuscitovat i velmi těžké případy. Primárně ale budeme rády, když se budete o své prádlo náležitě starat, aby vám mohlo dělat radost ještě po dlouhou dobu.