ČASOPIS HEROINE 01/2023

ČASOPIS HEROINE 01/2023

Magazín, který způsobuje nezávislost. Minimum bullshitu, nové perspektivy, inteligentní zábava... Od žen pro ženy.

129 Kč
Vypočítejte sisprávnou velikost
Barva
ČASOPIS HEROINE 03/2023 HERO0523 ČASOPIS HEROINE 05/2023 HER002024 ČASOPIS HEROINE 02/2024
ČASOPIS HEROINE 01/2023
ČASOPIS HEROINE 04/2023
Náš kód: HERO0123

Popis zboží

V nové Heroine najdete:

Láska je jen jedna a je duhová. Jak se žije queer lidem v Česku? Na našem speciálním queer čísle se autorsky i koncepčně podílely osobnosti, které si díky svému společenskému postavení mohou dovolit být queer and proud. Pro koho časopis děláme? Pro vás. Liberální, emancipované a svobodné ženy, které se nebojí vystoupit z davu a jít svou cestou. Časopis je vizuálně hodně odlišný od všeho, co je dnes na trhu k dostání. Chceme, aby byl krásný, ale zároveň funkční. Přesvědčte se samy.

Queer and proud

„Vadí mi debaty o tom, že jen proto, koho miluju, nejsem dost,“ říká novinářka Bára Šichanová. Shrnuje tak jednou větou fakt, že queer lidé nemají v Česku rovné podmínky. Na našem speciálním queer čísle se autorsky i koncepčně podílely osobnosti, které si díky svému společenskému postavení mohou dovolit být queer and proud. O tom, že láska je jen jedna a je duhová, si s nimi povídala publicistka Jana Patočková.

Podcast, který mi změnil manželství

Šimrání je pořad o sexu, ve kterém se bez okolků mluví o všem, co dospělé ženy i muže zajímá. O vášních, (ne)naplněných touhách, úchylkách, netradičních praktikách, nevěře. Jeho autorka Markéta má zvláštní dar – umí nabídnout bezpečný prostor, ve kterém nikdo nikoho nesoudí. Přečtěte si, jak podcast proměnil její manželství a jak může změnit i vaše vztahy. K lepšímu.

Tenhle svět není pro ženský!

A důkazů je čím dál víc. Všechny je shromáždila novinářka Caroline Criado Perez ve své knize Neviditelné ženy. Kamil Fila knihu přečetl a píše: „Věda postavená na datech, respektive těch opravdu velkých datech, nám dává jasné zprávy – zvýhodnění mužů oproti ženám je patrné na všech myslitelných úrovních a vypadá to, že se dokonce zvyšuje. Co s tím proboha budeme dělat?“

Lekce partnerské komunikace

Nedořešené konflikty se řetězí. Ve vzduchu zůstávají viset křivdy. V denním provozu si toho nejdřív možná ani nevšimnete, ale když se ve vztahu začne místo porozumění rozpínat podivná nepohoda, je nejvyšší čas zbystřit. Psycholožka Eliška Kodyšová ví, jak zachránit vztah pomocí komunikace. A naučí to i vás.

Vybírejte s námi hrdinky roku 2023!

První letošní Mojí Heroine je moderátorka a aktivistka Lenka Králová, která bojuje za narovnání práv LGBTQ+ lidí a trpělivě vysvětluje politikům, političkám i veřejnosti, proč není správné nutit trans osoby ke kastraci. „Lenka rozbíjí ledy,“ říká o ní Klára Laurenčíková, vládní zmocněnkyně pro lidská práva a také Moje Heroine z roku 2021.

Související zboží

Přidejte se do Caresse Clubu!

Zjistit více