ČASOPIS HEROINE 03/2023

ČASOPIS HEROINE 03/2023

Magazín, který způsobuje nezávislost. Minimum bullshitu, nové perspektivy, inteligentní zábava... Od žen pro ženy.

129 Kč
Vypočítejte sisprávnou velikost
Barva
ČASOPIS HEROINE 03/2023
HERO0523 ČASOPIS HEROINE 05/2023 ČASOPIS HEROINE 01/2023 ČASOPIS HEROINE 04/2023
Náš kód: HERO0323

Popis zboží

V nové Heroine najdete:

Lokejte léto ze všech sil a akumulujte energii na horší časy. Hlavním tématem tohoto čísla je swap - oblečení, kytek, knih, prostě všeho krásného. V čísle ale také znovuobjevujeme kouzlo chůze a mnoho dalších témat! Pro koho časopis děláme? Pro vás. Liberální, emancipované a svobodné ženy, které se nebojí vystoupit z davu a jít svou cestou. Časopis je vizuálně hodně odlišný od všeho, co je dnes na trhu k dostání. Chceme, aby byl krásný, ale zároveň funkční. Přesvědčte se samy.

Swapujte a budete šťastnější

Představujeme Moje Heroines. Lucie Poubová a Kristýna Holubová založily Swap Prague a propagují nový životní styl, pro který je podstatné nacházet radost jinde než v nezřízené spotřebě. Swapujte oblečení, kytky, doplňky nebo třeba knihy a myslete na to, jak udělat radost sobě i druhým.

Stát vám moc nepoděkuje

Možná v rámci změn v důchodovém systému probíhá neviditelná revoluce, která ženám zvýší penze. Mezitím si ale na životním příběhu Rut Kolínské ukážeme, jak málo se stát odvděčí ženám, které pečovaly o své děti, socioložka Lenka Simerská vysvětlí, že nás pay gap bude provázet až do smrti, a ekonomka Klára Kalíšková ukáže, co by ženy měly dělat, pokud by chtěly mít ve stáří stejně peněz jako muži.

Umělá inteligence má předsudky

Myslíte si, že stroje jsou neomylné, objektivní a nestranné? Tak na to zase rychle zapomeňte. Umělá inteligence je právě taková, jací jsou její tvůrci (a tohle maskulinum není ani moc generické). Seznamte se s Joy Buolamwini, počítačovou vědkyní a aktivistkou, která zkoumá zakódované předsudky.

Nebuď p*ča

Pracuje s dětmi v ústavních zařízeních, vede neziskovku, prošel si obviněním z pedofilie a nepříjemným soudním procesem. Přesto Tomáš Morávek necítí zášť a o svých zážitcích napsal knihu s názvem, který by mohl být mottem pro dobrý život tak nějak obecně: Nebuď p*ča.

Svoboda na cestě

„Doufám, že mi cesta pomůže, ale raději zbytečně nepřemýšlím. Kolik já se napřemýšlela hodin a nikam to nevedlo,“ vzpomíná Adéla Elbel na svou první pouť do Compostely. Náš feel good speciál jsme tentokrát věnovali chůzi. Přečtěte si, jak to udělat, aby nás po dlouhém výšlapu nebolely nohy ani duše. Je barefoot ta správná cesta?

Lokejte léto ze všech sil a akumulujte energii na horší časy

* Vybíráme nejkrásnější plavky od českých udržitelných značek

* Pátráme po deodorantu, na který je spoleh (a není v něm hliník)

* Doporučujeme do feministické knihovničky šest knih, které si chcete číst v létě

* Naučíme vás vyrobit papírové květiny – uvidíte, jaká krása vám rozkvete pod rukama

 

 

Související zboží

Přidejte se do Caresse Clubu!

Zjistit více